Vhodné pro každý obytný prostor

V případě adaptérů devolo Powerline se jedná o zesilovače internetu, které prostřednictvím elektrického vedení přináší signál do každého prostoru. Prostě zastrčte jeden adaptér do routeru a další v místě, kde internet chybí. Síť může být v závislosti na velikosti vašeho domu rozšířena až o osm adaptérů.
 

Malý dosah nyní už není žádný problém. Díky adaptérům devolo Powerline přijímáte internet v každé zásuvce, a to volitelně prostřednictvím LAN nebo WLAN.

Úvodní otázky a fakta

 • Co je to Powerline?
 • Čím se liší Powerline od opakovače?
 • Potřebuji připojení LAN nebo WLAN?
 • Je můj router kompatibilní?

Co je to Powerline?

Díky technologii Powerline můžete normální elektrickou síť využívat k přenosu dat. Díky tomu lze bez pracné a často velmi drahé kabeláže LAN vytvořit síť všude tam, kde jsou k dispozici zásuvky. Alternativní označení technologie Powerline je PowerLAN, PLC (Powerline Communication) a dLAN (direct LAN). Adaptér Powerline obsahuje přípojky LAN a WLAN, díky tomu můžete připojit k internetu všechna požadovaná koncová zařízení, jako je počítač, tablet, chytrý telefon, herní konzola nebo chytrá televize, na libovolném místě v domě.

Čím se liší Powerline od opakovače?

Opakovače WLAN se hodí především k šíření signálu WLAN do jednotlivých pater, když několik překážek, jako jsou stěny, negativně ovlivňují přenos signálu. Jako řešení problémů s připojením WLAN v různých patrech se opakovače nehodí. Uspořádání prostoru musí být v takovém případě velmi otevřené.

Ideální řešení pro zlepšení příjmu WLAN, protože přenášená data se dále přenášejí i na velké vzdálenosti. Instalace se provádí šifrovacím tlačítkem na zařízeních (párování) nebo prostřednictvím našeho počítačového nástroje „Cockpit“. Kromě toho lze síť WLAN libovolně rozšířit pomocí dalších adaptérů.

Potřebuji připojení LAN nebo WLAN?

Díky WLAN je zaručeno variabilní domácí využití zařízení, jako jsou chytrý telefon, tablet a notebook. Kromě toho tato zařízení často nemají žádnou přípojku pro drátové připojení. Také pro surfování venku, například na balkoně, zahradní terase nebo garáži, je většinou první volbou WLAN.
 

Vždy, když je rozhodující rychlost a velké datové toky, je nejlepší volbou spojení prostřednictvím LAN. To je vhodné např. při hraní na herní konzole nebo streamování pořadů v HD rozlišení na chytré televizi. Na štěstí existují adaptéry Powerline s WLAN a přípojkami LAN, takže se nemusíte rozhodovat.

Je můj router kompatibilní?

Dobré zprávy: S devolo máte vždy jistotu kompatibility, protože jsou podporovány všechny běžné modely routerů.

Svou síť můžete rozšířit o nová zařízení, i když už výrobky devolo vlastníte. Neboť všechny

 • adaptéry Magic řady 1 a 2 jsou vzájemně plně kompatibilní (také adaptéry LAN a WLAN)
 • adaptéry dLAN tříd rychlosti 200, 500, 550, 650, 1000 a 1200 jsou vzájemně plně kompatibilní

Avšak obě řady adaptérů (dLAN a Magic) nejsou kompatibilní mezi sebou!

Zažijte digitální budoucnost – s devolo Magic

Pozdravujte digitální budoucnost mezi čtyřmi stěnami vašeho domova! Přistoupit na kompromis? – To už je minulost! Neboť díky neuvěřitelnému dosahu až 500 metrů se magický internet dostane i do nejzastrčenějších koutů vašeho domu. A to báječnými přenosovými rychlostmi až 2 400 Mbit/s.

 

 

Naše doporučení produktů pro zajištění silného a bezpečného připojení

devolo Magic 2 WiFi next

 • Nejrychlejší síťový adaptér Powerline na světě.
 • Přenosová rychlost až 2 400 Mbit/s inovativní technologií G.hn.
 • Dvě gigabitové přípojky LAN pro stacionární zařízení, jako jsou chytrá televize, herní konzole nebo počítače

devolo Magic 1 WiFi

 • Cenově mimořádně výhodná startovací sada WiFi řady Magic s progresivní technologií G.hn.
 • Díky síti Mesh WiFi je vždy připojený k nejsilnějšímu přístupovému bodu WLAN
 •  Pro trvale stabilní spojení s rychlostí 1 200 Mbit/s všude v domě.

devolo Magic 2 LAN

 • Nejrychlejší síťový adaptér Powerline na světě řady Magic s progresivní technologií G.hn pro váš domov, naprosto jednoduché přes existující elektrické vedení
 • Vysokorychlostní internet: Přenosová rychlost 2 400 Mbit/s poskytuje nejrychlejší internet pro všechna zařízení
 • Dokonalý internet: Rozšiřující adaptér díky vysoké přenosové rychlosti nabízí spolehlivé napájení pro stabilní práci na home office

Vhodné řešení pro každé použití

Streamování

Je jedno, jestli se jedná o seriály, hudbu nebo výuková videa na YouTube: Prozradíme vám, jak se podaří streamování i ve vysoké kvalitě.

Mann und Frau im Wohnzimmer mit Spielcontroller in den Händen

Hraní her

Zažijte ultimátní herní zážitek – na konzole, počítači nebo i jen na tabletu a chytrém telefonu.

Frau im Home-Office am Telefonieren

Home Office

Stále více firem umožňuje svým zaměstnancům část své práce vyřizovat doma při Home Office.

Díky devolo vaše domácnost vstupuje do budoucnosti

Všude tam, kde není k dispozici strukturovaná síťová kabeláž, jsou adaptéry Powerline vhodnou a výhodnou alternativou zasíťování. Právě v budovách nebo bytech, ve kterých nejsou k dispozici žádné síťové kabel, nebo ve kterých by dodatečná kabeláž byla drahá a pracná, adaptéry Powerline zajistí síť s vysokými přenosovými rychlostmi.

 

Oproti síti tvořené čistě pomocí WLAN nabízí výhodu, že stěny ani železobetonové stropy nebrání přenosu dat. Kromě toho sousední přístupové body WLAN neomezují funkci vlastního WLAN kvůli použití stejných frekvenčních rozsahů.

Otázky a odpovědi

Vše, co byste měli vědět o výrobcích devolo

O často kladených otázkách

Vše ke stažení

Zůstaňte informovaní!

O stahování