devolo otevírá lidem různé možnosti digitálního světa: díky výkonným domácím sítím pro inteligentní domácnost a bezpečnou datovou komunikaci v profesionálním prostředí. Díky tomu je devolo inovátorem v oblasti digitalizace, a to už od založení společnosti v roce 2002.

Data jako elixír života

Digitalizace je v současnosti jedním z nejčastěji slýchaných klíčových slov. Vaším elixírem života jsou data. Jedničky a nuly tečou kabelem, cestují vzduchem a hledají svou cestu od odesílatele k příjemci. Pro společnost devolo bylo už v roce 2002 nejdůležitějším cílem vytvářet tuto cestu co nejefektivnějším způsobem a Powerline Communication (PLC) byla a je prostředkem k jejímu dosažení.

PLC: Díky devolo se domácí sítě dostávají na masový trh

Tým kolem zakladatele Heiko Harberse brzy rozpoznal potenciál této technologie pro domácí sítě: PLC využívá existující elektrické vedení k přenosu internetového signálu podobně, jako to dělá dlouhý datový kabel. PLC tak obchází problém řešení využívajících pouze WLAN, u kterých je signál brzděn stropy a stěnami.

 

Výkon roste – úspěch na trhu také

Po úspěšném vstupu na trh se už v roce 2005 prodal první milion praktických adaptérů do zásuvek. V současnosti miliony domácností po celé Evropě využívají řešení společnosti devolo k přenosu internetového signálu nejvyšší rychlostí do domu a bytu přes elektrickou síť.
V průběhu let se zařízení stávala stále silnějšími: Od počátečních skromných 14 Kbit/s se přenosová rychlost zvýšila až na 2,4 Gbit/s, od jednoduchých párových adaptérů se staly sady pro mnoho místností.

Díky nejmodernějším funkcím Mesh-WiFi se po celém domě rozprostře jednotná síť. Přitom se aktuální vlajkové lodě z portfolia opřou o pevnou páteř nejsilnější generace PLC.

Silná domácí síť udělá z trendů nový životní styl

Výkonná síť je v současnosti rozhodující základní podmínkou, aby z trendů vznikaly trvalé změny v našich životech. Díky ní se z pracovny během videokonferencí stane kancelář šéfa, z dětského pokoje se díky E-Learning a online rešerším stane virtuální učebna, hobby sklep se díky tutoriálům promění na líheň talentů a z podkroví se při online kurzech stane fitness centrum, zkrátka: Díky dokonalé domácí síti se „work@home“, „study@home“ a „socialise@home“ stávají pevnou součástí našeho života – powered by devolo.

Partner mezinárodních poskytovatelů telekomunikačních služeb

Ale devolo není jen vedoucí poskytovatel výrobků pro domácí sítě, které koncoví zákazníci nakupují v obchodě nebo na internetu. Už mnoho let stojí po boku poskytovatelů telekomunikačních služeb a vyvíjí a vyrábí pro ně individuální řešení – včetně firmwaru, obalů a logistiky. Sotva jiný hráč na trhu udržuje užší a dlouhodobější partnerství s poskytovateli internetového připojení po celé Evropě i mimo ni.

 

Vzniká průmyslový internet věcí

 

Chytrá síť v domácnosti je v současnosti stejně tak důležitá jako voda a elektrická energie a je neodmyslitelně spojená i s průmyslovým prostředím. Přitom „chytrý“ není jen módní slovo, ale popisuje také hlubokou proměnu obchodních modelů a infrastruktury, ke které dochází na cestě k průmyslovému internetu věcí.

Společnost devolo ho aktivně utváří a vkládá do něj své dlouholeté know-how v oblasti přenosu dat přes stávající připojení v různých oblastech. Ať už se jedná o průmyslové partnery působící po celém světě, příslušníky střední vrstvy, nebo rychle se měnící energetický průmysl: Všude, kde je poptávána vysoce zabezpečená a výkonná datová komunikace, sází partneři na devolo.

Výzkum a vývoj: Tvoří základ budoucích generací technologií

Široký záběr společnosti devolo spočívá také v silném výzkumném a vývojovém týmu. Podíl zaměstnanců v oblasti výzkumu a vývoje 45 % je poměrně vysoký, a to naprosto vědomě. Protože moto „Engineered in Germany“ je pro devolo důležitým poznávacím znakem vůči konkurenci a vyjádřením snahy po dosažení nejvyšší kvality.

Díky vlastnímu vývojovému personálu se může společnost devolo zaměřovat na výzkumné a vývojové projekty, při kterých vznikají základy nových generací technologií. Ať už se jedná o standard IEEE, nebo projekt E-Mobility Evropské unie: Odborníci společnosti devolo v uplynulých letech spolupracovali na více než 20 mezinárodních projektech, grémiích a s organizacemi pro standardizaci.

 

 

Přehled digitální budoucnosti

 

Společnost devolo začínala s 25členným týmem v Cáchách a dnes má okolo 300 zaměstnanců po celém světě. Společnost vedená majitelem se vyznačuje silným týmovým duchem, který ji odlišuje od konkurence, a má jasně na zřeteli digitální budoucnost. Neboť digitalizace právě začala…

Přehled společnosti:

Zájem

Vynakládáme velké úsilí v inovacích, technologiích a při podpoře hospodářského regionu Cáchy.

Milníky

 • 2002

  Založení společnosti devolo AG

 • 2003

  Na trh byly uvedeny výrobky Powerline 1.0

 • 2004

  Vybudování celoevropské distribuční organizace

 • 2005

  První vysokorychlostní adaptér MicroLink dLAN® s rychlostí 85 Mbit/s na světě

 • Dodán 1 milion adaptérů

 • 2007

  Šifrování dat stisknutím tlačítka: devolo dLAN® 200 AVeasy

 • 2008

  dLAN® 200 AVplus – první výrobek s integrovanou zásuvkou a síťovým filtrem

 • První řešení Smart Metering na základě PLC s EnBW/YelloStrom

 • 2009

  Společnost devolo je vedoucí společností na světovém trhu v oblasti technologie Powerline (potvrzeno studií Inst-Stat)

 • 2010

  dLAN® TV Sat 1300-HD uveden na trh

 • 2011

  Uvedena na trh řada výrobků dLAN® 500 AV

 • 2012

  devolo slaví 10 let

 • První provozní test chytré sítě Smart Grid se společností Vattenfall pro datovou komunikaci v chytré síti Smart Grid

 • 2013

  Powerline se spojuje s WLAN: dLAN® 500 WiFi uveden na trh

 • Spuštění projektů SPIDER a StromKom. Vývoj chytrých měřicích bran (Smart Meter Gateways) a inteligentního elektroměru pro inteligentní elektrickou síť

 • 2014

  devolo uvádí na trh první adaptéry dLAN® s rychlostí 1 200 Mbit/s

 • 2015

  devolo vstupuje na trh chytrých domácností a uvádí na trh novou skupinu výrobků „devolo Home Control“

 • 2016

  Uvedení na trh devolo GigaGate, WiFi Bridge pro multimediální koutek

 • Cena GreenTec Award pro společnost devolo a projekt ENERGIE

 • 2017

  devolo slaví 15 let trvání

 • Stěhování do nové podnikové centrály v Cáchách

 • 2018

  devolo Magic uvedeno na trh

 • 2021

  devolo expanduje do USA